SAKCESORIA DO BASENÓW WKOPYWANYCH

Istnieje wiele rodzajów basenów wkopywanych, które różnią się w zależności od materiału, z którego wykonana jest konstrukcja. Na przykład jednym z najpopularniejszych modeli basenów wkopywanych jest basen wbudowany, który jest wykonany od podstaw i jest całkowicie dostosowany.

Można znaleźć również baseny, które mają konstrukcję z prefabrykatów betonowych, a także takie, które mają konstrukcję stalową i są kanadyjskie. W ostatnich latach pojawiły się inne rodzaje basenów, które również można zakopać, takie jak baseny kompozytowe lub drewniane.

Bez względu na rodzaj basenu, który zdecydujesz się zakopać, powinieneś wiedzieć, że dla każdego z tych basenów są podobne lub wspólne akcesoria, takie jak drabinki i filtry.

Chociaż prawdą jest, że w zależności od wielkości basenu lub rodzaju basenu, filtr będzie miał większą lub mniejszą pojemność, podobnie jak elementy systemu filtracji, takie jak skimmery i węże. W przypadku drabinek najczęściej są one wykonane ze stali nierdzewnej.

POMPA CIEPŁA INVERTER DO 70 M3 GRE HPGI70
KOŁOWROTEK DO BASENÓW WKOPYWANYCH GRE 90171
ŁATWO DOSTĘPNA DRABINA EIE30

Jakie akcesoria do basenów wkopywanych są potrzebne?

Oprócz wskazanych powyżej akcesoriów, które zazwyczaj stanowią wyposażenie podstawowe, dostępne są również inne akcesoria, które pomogą utrzymać basen w idealnym stanie.

Wraz z rozwojem świata basenów i otwarciem w ostatnich latach szerokiej gamy akcesoriów wszelkiego rodzaju, zobaczymy jedne z najpopularniejszych i niezbędnych do prawidłowej konserwacji basenów wkopanych, choć też mogą być używane do innych rodzaju basenów.

– Pokrywy: Pokrowy są jednym z zalecanych akcesoriów do każdego typu basenu. Ich zadaniem jest ochrona wody i utrzymanie jej w czystości przez dłuższy czas. W tym sensie można znaleźć pokrywy zwane izotermicznymi, które zwykle zakłada się latem, oraz pokrywy zimowe.

Chociaż w przypadku basenów wkopywanych, pokrywa izotermiczna jest zwykle umieszczana, ponieważ jest łatwiejsza do zakładania i zdejmowania, nie ma krawędzi umieszczonych na zewnątrz konstrukcji, ale zamiast tego utrzymuje się na wodzie.

– Maty pod basen: Maty pod basen są również zalecane, ponieważ chronią dolną część basenu, szczególnie w przypadku basenów prefabrykowanych lub kanadyjskich.

– Produkty chemiczne: Do uzdatniania wody basenowej stosuje się różne produkty chemiczne, które mają różne działanie iw ten sposób utrzymują wodę w zalecanych właściwościach, aby móc z niej korzystać. Znajdziesz je w różnych formatach, takich jak pigułki, płyny, granulki itp.

Istnieją substancje chemiczne, które pełnią jedną funkcję, między innymi stosują się przeciw glonom, obniżają pH lub stabilizują wodę. Produkty te są używane, kiedy woda nie jest dobrze uzdatniona lub kiedy trzeba uregulawać pH lub poziomu chloru w basenie.

Aby sprawdzić poziom chloru i pH, potrzebujesz analizatora, istnieją również różne modele tych oto aparatów.

– Odkurzacz do basenu: Odkurzacze do basenów należą również do kategorii niezbędnych akcesoriów do prawidłowego utrzymania wody basenowej. Jego funkcją jest, jak sama nazwa wskazuje, czyszczenie dna basenu.

Jeśli masz zamiar zakupić odkurzacz do basenu, znajdziesz dużą róznorodność i może to być nieco mylące lub skomplikowane. Wybór odpowiedniego odkurzacza do basenu, będzie zależeć od kilku czynników, ale głównie od rodzaju filtra, w jaki wyposażony jest basen.

Niektóre akcesoria do basenów wkopywanych

Akcesoria wskazane w poprzedniej sekcji to te, o których nie powinno zabraknąć do prawidłowej konserwacji basenów wkopywanych, chociaż istnieje szeroka gama innych akcesoriów, które również mogą być przydatne.

Pompy ciepła są ostatnio jednym z najpopularniejszych akcesoriów, ponieważ służą do podgrzewania wody w basenie i pozwalają cieszyć się dłuższym okresem kąpieli. Istnieje wiele pomp ciepła, które będą zależeć od wyboru wielkości basenu i ilości posiadanej wody.

Innymi tańszymi opcjami, które są wykorzystywane w okresie letnim do podgrzewania wody, są tak zwane podgrzewacze słoneczne, które są różnego rodzaju, na przykład: panelowe lub okrągłe. Musisz wziąć pod uwagę, ile podgrzewaczy słonecznych trzeba użyć do objętości wody w basenie i zobaczyć która metoda odpowiada ci najlepiej.

Kolejnym akcesorium, które jest naprawdę bardzo przydatne, jest zwijak do basenów wkopywanych który służy do zdejmowania i zakładania pokrywy znacznie łatwiej i szybciej niż w przypadku robienia tego ręcznie. Dostępne są zwijacze węży dla różnych rozmiarów basenów. Zwijak można zamocować, ale są też takie do basenów wkopywanych, które są ruchome, to znaczy mają część stałą i drugą, która przesuwa się na bok i nie przeszkadza podczas kąpieli.

Chloratory solne są opcją do uzdatniania wody i uzyskiwania naturalnego chloru, ponieważ zamiast chloru chemicznego stosuje się sól. Nie wszystkie modele chloratorów solankowych są odpowiednie dla wszystkich rodzajów basenów, więc jeśli to możliwe, powinieneś zapytać się o poradę i biorąc pod uwagę twój model basenu i filtr, który posiada, dostosować chlorator solny do niego.

Prysznice słoneczne są również częścią akcesoriów do basenów wkopywanych, które mogą stworzyć znacznie bardziej idealne środowisko. Istnieje wiele rodzajów pryszniców słonecznych do wyboru.

Reflektory to również akcesoria, które mogą być bardzo dobre i przydatne, jeśli chcesz wziąć kąpiel, gdy zaczyna już być ciemno lub w nocy. W tym dziale znajdziesz również różne rodzaje oświetlenia, od podwodnego po pływające, jest duży wybór tych akcesoriów.

Jakie akcesoria do basenów wkopywanych wybrać?

Wymieniliśmy niektóre z dostępnych na rynku akcesoriów do basenów wkopywanych, zarówno tych niezbędnych, jak i niektórych uzupełniających wybrany przez Ciebie model basenu.

Wybór jednego lub drugiego akcesorium będzie zależał od różnych czynników, głównie od modelu basenu ze względu na problem z dopasowaniem części do basenu z akcesoriami. Ale także ekonomiczny, ponieważ nie musisz mieć wszystkich dostępnych akcesoriów, ale powinieneś mieć te które potrzebujesz i są niezbędne do utrzymania basenu.

Bardzo ważne jest, wiedzieć, że nie wszystkie akcesoria nadają się do wszystkich rodzajów basenów.

Na przykład, istnieją modele chloratorów soli lub oczyszczalni, które nie są kompatybilne ze wszystkimi modelami ze względu na rodzaj połączenia lub pojemność filtra w przypadku chloratorów, dlatego tak jak wspomnieliśmy, bardzo ważne jest kupno akcesoriów rekomendowanych do każdego rodzaju basenu.

Taka sama sytuacja ma miejsce przy wyborze drabinek lub pokryw, trzeba wybrać te modele, które mają te same wymiary i są kompatybilne do twojego modelu basenu.

Najlepszą opcją jest zawsze wybieranie tej samej marki akcesoriów basenowych, którą posiadasz, z wyjątkiem basenów budowlanych, gdzie istnieją modele akcesoriów, które idealnie do nich pasują.

Chociaż jeśli nie ma akcesoriów tych marek, które są tego samego rozmiaru, będziesz musiał wybrać, aby były szyte na miarę, jak w przypadku pokryw.