WKOPYWANE BASENY IBIZA (MOUNTFIELD)

Jeśli zastanawiasz się nad umieszczeniem w ogródku wkopanego basenu, jest to idealny czas, aby zapoznać się z różnymi opcjami, które są obecnie dostępne na rynku.

Znajdziesz różne konstrukcje basenów i będziesz musiał wtedy ocenić, która najbardziej dopasuje się do Twojego budżetu i co chcesz umieścić w swoim domu. Na pewno już wiesz, że posiadanie basenów betonowych, które można całkowicie dostosować do własnych upodobań i potrzeb, oznacza większą inwestycję.

Jedną z wielu alternatyw, które można wybrać są baseny wkopywane o konstrukcji stalowej, które wyglądają jak basen betonowy po instalacji. Główną zaletą tego typu basenu jest to, że początkowa inwestycja jest znacznie niższa. To dlatego, że są to baseny kanadyjskie, które się montuje.

Ponadto, jeśli porównamy je z basenami betonowymi, w basenach o konstrukcji stalowej nie można zrobić basenu o pożądanym kształcie, rozmiarze i akcesoriach, ponieważ istnieją już modele z określonym wyposażeniem. I możesz wybierać między różnymi wymiarami i wysokościami.

Wkopywane Baseny Ibiza (Mountfield)

W obrębie stalowych basenów do wkopania istnieje ciekawa opcja, która staje się jedną z najlepszych w tej branży. Są to baseny wkopywane Ibiza (Mountfield).

To marka basenów, która istnieje w Hiszpanii od kilku lat, ale jest jedną z największych zarówno w Czechach, jak i na Słowacji, od ponad 30 lat sprzedaje dla nich baseny, akcesoria i wyposażenie. Posiadanie basenów wkopywanych Ibiza (Mountfield) w naprawdę konkurencyjnych cenach i doskonałej jakości wcale nie jest skomplikowane.

Te baseny posiadają właściwości, które są bardzo podobne do basenów o tych samych cechach od wiodącego producenta basenów Gre.

Koncentrując się na gamie basenów wkopywanych Ibiza, są to baseny kanadyjskie o stalowej konstrukcji i wysokości 150 cm. Można znaleźć te modele w okrągłym kształcie o średnicy 4 lub 5 metrów, a także modele owalne o długości 525, 600 lub 700 cm i szerokości 320 cm w pierwszych dwóch i 350 cm w 7 metrowym.

Dzięki wcześniej wskazanym wymiarom łatwo jest mieć modele, które dostosowują się do posiadanej przez nas przestrzeni. Ponadto baseny te mogą być w pełni wyposażone w drabinki i filtry dzięki różnym propozycjom, które producent wnosi do nich, a które są kompatybilne z tymi modelami.

Drabinki do tego typu basenu są oczywiście wykonane ze stali nierdzewnej i zwykle są przykręcane do części ściany po zmontowaniu basenu.

W przypadku filtrów najbardziej polecane do tego typu basenów, ponieważ będą one zakopywane, to filtry piaskowe o dużej pojemności. W ten sposób uzyskasz bardzo dobrze wyposażony system filtracji o dużej trwałości.

Po wybraniu typu basenu według własnych potrzeb i podstawowego wyposażenia, czas go wkopać.

Kroki do wkopania basenów Ibiza (Mountfield)

Podobnie jak pozostałe baseny, które są kanadyjskie i można je wkopać, wraz z basenem otrzymasz instrukcję, w której krok po kroku wyjaśnią, jak złożyć basen.

Jest to bardzo ważne i zawsze zalecamy, aby przed wykonaniem jakichkolwiek prac lub instalacji zapoznać się z instrukcją, aby wiedzieć, jak postępować i sprawdzić, czy masz wszystko, czego potrzebujesz, zarówno w zakresie narzędzi, jak i części basenu.

Podamy kilka drobnych wskazówek dotyczących procesu instalacji tego typu wkopywanych basenów kanadyjskich:

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to zaznaczyć potrzebne miejsce zgodnie z instrukcją. Należy pamiętać, że zawsze potrzebna jest nieco większa przestrzeń, ponieważ podczas wykonywania pracy personel musi się bez problemu móc się przemieszczać.

Następnie wykonuje się wykop i betonową wylewkę. Później, gdy są to baseny owalne, konieczne jest zbudowanie z boku dwóch ścian.

Te procesy przed montażem basenu trwają kilka dni, ponieważ zarówno wylewka betonowa, jak i ściany muszą być całkowicie suche przed kontynuowaniem prac.

Teraz nadszedł czas na zainstalowanie basenu. Na początek musisz użyć profilu, który przechodzi w dolnej części, gdzie osadzona jest wylewka betonowa. Po wykonaniu tych dwóch kroków, czyli ułożeniu dolnego profilu i blachy stalowej, która stanowi konstrukcję i kształtowanie basenu, następnym krokiem jest montaż folii basenowej, która będzie zawierała wodę.

W takim przypadku folia jest osadzona w górnej części arkusza. Aby ułatwić sobie rozmieszczenie tego sprzętu, należy napełnić wodą tylko kilka centymetrów.

Po prawidłowym zmontowaniu folii basenowej kolejnym krokiem jest wyposażenie basenu w wybrane akcesoria, czyli w zasadzie skimmer, filtr, węże i drabinki.

Jak widać w kilku krokach i w ciągu zaledwie kilku godzin możesz mieć w pełni wyposażony basen.

Utrzymanie basenów wkopywanych Ibiza (Mountfield)

Podobnie jak w przypadku innych typów basenów wkopywanych, konserwacja jest dokładnie taka sama.

Polega na dodaniu do wody określonych środków chemicznych, aby była w idealnym stanie.

Te produkty chemiczne mają zwykle postać pigułki lub płynu i mają różne działanie, chociaż prawdą jest również, że istnieją produkty, w których mają tylko bardzo specyficzne działanie i są one zwykle używane, gdy trzeba regulować którykolwiek z poziomów.

Oprócz chemikaliów filtr musi być często włączany w celu oczyszczenia wody.

Ale jak zwykle to nie wystarczy, co kilka dni będziesz musiał wyczyścić dno basenu. Ale nie martw się, ponieważ nie jest to bardzo żmudna i skomplikowana praca, ponieważ używa się do tego tak zwanych odkurzaczy do basenów.

Na rynku basenowym jest tak wiele modeli, że może być ci trudno wybrać jeden, ale nie martw się, ponieważ jest to łatwiejsze niż się wydaje. W zależności od filtra, który ma twój basen, możesz wybrać odkurzacz do basenu.

Naprawdę ciekawą alternatywą do czyszczenia dna basenu są roboty. Są to całkowicie autonomiczne urządzenia, które w kilka godzin czyszczą dno basenu, a także potrafią wspinać się po ścianach, choć będzie to zależeć od wybranego modelu.

Zaleca się również założenie pokrywy, gdy nie korzystasz z basenu. Pomoże to również zaoszczędzić na produktach chemicznych i utrzymać powierzchnię basenu w czystości, a tym samym zaoszczędzić na konserwacji. W przeciwnym razie nie wymagają żadnej innej specjalnej konserwacji.

Mamy nadzieję, że teraz, rozwialiśmy Twoje wątpliwości i że kupić wkopywane basen Ibiza (Mountfield) jako opcję w ramach rozważanych przez Ciebie możliwości.

Aby zsyntetyzować i abyś mógł się na nie zdecydować, rozmawialimy o wysokiej jakości stalowych basenach kanadyjskich w naprawdę konkurencyjnych cenach.