WKOPYWANE BASENY GRE

Z pewnością znasz już wiodącą markę na rynku basenowym Gre. Ten producent posiada różne modele kanadyjskich stalowych basenów które są instalowane na powierzchni, ale posiada również specyficzną gamę basenów wkopywanych, które również mają konstrukcję stalową.

Wkopywane baseny Gre mają dwie opcje, jeśli chodzi o wysokość. Pierwszą opcją są baseny o wysokości 120 cm, tak zwany model Sumatra, a drugą opcją są modele o wysokości 150 cm, czyli model Madagaskar.

Te baseny wkopywane stały się jedną z ulubionych opcji konsumentów, ponieważ są tańszymi basenami niż inne rodzaje basenów wkopywanych i integrują się świetnie z każdą przestrzenią. Po złożeniu wyglądają tak samo jak tradycyjny basen konstrukcyjny lub betonowy.

Ale wielką zaletą wkopywanych basenów Gre, jak już wspomnieliśmy, jest to, że są one znacznie tańsze, ponieważ są kanadyjskie, czyli trzeba je zmontować. Ponadto otrzymujemy nie tylko basen, ale także wszystkie podstawowe wyposażenie każdego typu basenu, takie jak drabinki i system filtracji.

Wszystko to bez utraty jakości, ponieważ są to modele, które zostały wzmocnione w różnych elementach, takich jak konstrukcja, folia lub tak zwane strona wewnętrzna basenu, a także w wężach, które są półsztywne, aby dostosować się do zakopania i doskonale wytrzymują upływ czasu.

BASEN GRE WKOPYWANY MADAGASKAR KPEOV5059
BASEN GRE WKOPYWANY MADAGASKAR KPEOV6059
BASEN GRE WKOPYWANY SUMATRA KPEOV7027

Wkopywane Baseny Gre Sumatra

Wkopywane Baseny Gre Sumatra to baseny o wysokości 120 cm, które posiadają modele w okrągłym lub owalnym kształcie, posiada również możliwość wyboru średnicy od 350 cm w przypadku basenów okrągłych do ponad 9 metrów w przypadku większych owalnych modeli.

Baseny Sumatra mają konstrukcję z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 60/100.

Kolejnym elementem, wyposażenia tego typu basenu są drabinki. W tym przypadku jest to standardowa drabinka 3-stopniowa, która została wykonana ze stali nierdzewnej i jest przykręcana do części ściennej.

Oprócz drabinki kolejnym z głównych elementów wyposażenia każdego basenu jest filtr, który oczywiście znajduje się w zestawie. W tym przypadku jest to filtr o wydajności 10 m3 na godzinę i zawiera również potrzebny piasek.

Folia basenowa wykonana jest z wysokiej jakości PVC o grubości 60/100, którą łatwo umieszcza się w basenie dzięki profilowi, który zakłada się na konstrukcję. Ułatwi to jego usunięcie i wymianę w razie potrzeby.  

Na koniec dołączona jest również mata pod basen, która zakrywa dolną część i dodatkowo chroni basen.

Wkopywane Baseny Gre Madagaskar

W przypadku wkopywanych basenów Gre Madagaskar możesz mieć basen o wysokości 150 cm, który jest również doskonale wyposażony we wszystkie potrzebne akcesoria.

Pod względem kształtów i rozmiarów ten model basenu posiada jeden okrągły model o średnicy 420 cm, pozostałe modele są owalne, zaczynając od najmniejszego o wymiarach 500×300 cm, a kończąc na największym modelu o wymiarach 915×470 cm.

Zarówno filtr piaskowy, który dołączony w zestawie, tak samo jak węże, mata pod basen i drabika które są dokładnie takie same jak w modelach o wysokości 120 cm, choć zamiast standardowej można wybrać również model łatwo dostępowej drabinki.

Różnice w stosunku do modelu Sumatra to folia basenowa z PVC, która w asortymencie basenu Madagaskar ma grubość 75/100. A z drugiej w blasze konstrukcji, która również jest wykonana ze stali nierdzewnej, ale w tym przypadku jej grubość to 70/100 zamiast 60/100.

Wkopywane Baseny Gre StarPool

Oprócz modeli Madagaskar i Sumatra, Gre posiada również szereg basenów wkopywanych, które nie zawierają filtra ani drabiny i są tak zwanymi basenami wkopywanymi Gre StarPool.

W tym przypadku możesz mieć baseny o wysokości 120 cm lub 150 cm takie same jak w poprzednich modelach, ale bez filtra lub drabinki. Rozmiary basenów wkopywanych Gre StarPool zaczynają się od najmniejszego o 350×120 cm, aż do największego modelu, który ma wymiary 915x470x150.

Nowością jest okrągły basen o wymiarach 550×120 cm, a także ten sam model o wysokości 150 cm.

Charakterystyka jest dokładnie taka sama jak w modelach Sumatra i Madagaskar pod względem grubości blachy i folii basenowej.

Jak zainstalować wkopywane baseny Gre

Instalując basen wkopywany należy pamiętać, że proces ten wymaga prac budowlanych, dlatego zalecamy wykonanie tych czynności przez profesjonalistów, aby zarówno kondycjonowanie gruntu, jak i kolejne czynności, aż do jego zakończenia, zostały wykonane perfekcyjnie.

Przestrzeń gruntu, której będziesz potrzebować, gdy założysz tego typu baseny, jest nieco większa niż rzeczywisty rozmiar basenu, ponieważ niektóre ściany są podniesione wokół basenu. Wszystko to jest doskonale wskazane w instrukcji instalacji producenta, dlatego zaleca się bardzo dokładne przeczytanie jej przed podjęciem jakichkolwiek kroków.

Teraz z podsumujemy, jak tworzone są tego typu baseny.

1. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to wykopać rozmiar wskazany w instrukcji, w zależności od wybranego modelu będzie to taki lub inny rozmiar.

2. Następnie należy wykonać betonową podstawę o cechach i wymaganiach, które są również wskazane w instrukcji.

3. Teraz przystępujemy do montażu basenu, jeśli kupiłeś basen okrągły. Ponieważ w takim przypadku najpierw trzeba zmontować basen, a na końcu wokół niego powstaje ściana.

Ale jeśli kupiłeś basen owalny, to przed jego montażem musisz podnieść ściany z bloczków, które wzniosą się po bokach, a później montuje się basen. Po wykonaniu czynności wskazanych w instrukcji producenta, reszta ściany jest wznoszona wokół basenu.

Montaż tego typu basenów, od początku wykopu do montażu, zajmuje kilka dni, biorąc pod uwagę, że należy wykonać betonową podstawę, którą musi się ustawić zanim zaczniemy montaż. Tak samo jak w przypadku ścian w owalnych basenach.

Ale tak naprawdę sam montaż basenu trwa kilka godzin.

Jeśli chodzi o utrzymanie wkopywanych basenów, jest to realizowane w bardzo podobny sposób do basenów naziemnych. Z jednej strony woda musi być uzdatniana środkami chemicznymi, a także kontrolować co kilka dni poziom zarówno pH, jak i chloru oraz codziennego czyszczenia wody włączając filtr.

Do czyszczenia dna basenu możesz użyć odpowiedniego odkurzacza lub robota, w zależności od preferencji i budżetu.