ROBOTY

Zastanawiając się, jakiej konserwacji potrzebuje Twój basen, musisz wybrać podstawowe produkty i akcesoria, aby utrzymać wodę w czystości i idealnym stanie przez cały sezon letni. Roboty do czyszczenia basenów stały się jednym z niezbędnych akcesoriów.

Ale czy wiesz, czym jest robot basenowy?

Roboty to urządzenia, które pracują zupełnie niezależnie podczas czyszczenia dna basenu. Kroki są bardzo proste: wystarczy podłączyć go do gniazdka elektrycznego, zaprogramować funkcję, którą chcesz wykonać, jeśli masz kilka, lub uruchomić program. Na koniec wystarczy włożyć go do wody.

Roboty czyszczące baseny mają wystarczająco długi kabel, aby dotrzeć do każdego zakątka basenu. Posiadają również własny zbiornik, w którym usuwane zanieczyszczenia pozostają, podczas gdy ich szczotki przesuwają się po całej powierzchni dna basenu.

Po zakończeniu programu czyszczenia wystarczy wyjąć go z wody, i opróżnić go z wody, która mogła się dostać do środka, oczyścić zbiornik z wszelkich zanieczyszczeń, które w nim pozostały i schować go do następnego razu.

ROBOT KAYAK ADVENTURE GRE RKA80
ROBOT KAYAK ADVENTURE GRE RKA80C
ROBOT TRACK 4X4 GRE R44SP

Dlaczego warto wybrać robota do czyszczenia basenu?

Ci, którzy mają basen o sporych rozmiarach, wiedzą, na czym polega czyszczenie dna basenu, a także reszta konserwacji, której potrzebuje.

Z reguły utrzymanie basenu nie wymaga nadmiernej pracy, ale zadanie czyszczenia dna basenu jest zwykle dość żmudne. Dlatego wiele osób, które mają basen w domu, wybiera robota sprzątającego.

Dzieje się tak, ponieważ są to, które w ciągu kilku godzin czyszczą dno basenu.

 

Być może jest to jedna z głównych zalet, która sprawia, że ​​użytkownicy decydują się na zakup robota. Kolejną z tych zalet jest to, że istnieją modele o dobrej jakości i w stosunkowo przystępnej cenie.

W tym momencie musisz pamiętać, że nie wszystkie roboty są takie same. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów akcesoriów do basenów, istnieją różne zakresy, od najprostszych do najbardziej zaawansowanych z różnymi systemami.

Dlatego należy zwrócić uwagę na rodzaje robotów na rynku, aby móc wybrać jeden lub drugi w zależności od tego, co chcesz, aby robił. Zawsze polecamy zasięgnąć porady profesjonalisty z branży basenowej, ponieważ bardzo dobrze zna on aktualny rynek.

Nie będziesz miał z tym żadnego problemu, ponieważ będzie w stanie polecić, w zależności od twoich potrzeb, który robot jest najodpowiedniejszy.

Niezależnie od tego, czy zapytasz profesjonalistę, chcemy rzucić nieco światła na tę kwestię. Zobaczmy teraz, jakie typy robotów są na rynku, abyś mógł się zorientować.

Który robot czyszczący wybrać do twojego basenu

Wybór idealnego robota do czyszczenia basenu będzie zależał od różnych czynników, nie chodzi tylko o to, co robi sam robot, ale także o rodzaj basenu, który posiadasz.

Na przykład, jeśli Twój basen ma dno, które nie jest równe i ma inne nachylenie z jednej i drugiej strony, będziesz musiał wybrać robota o większej mocy.

Podobnie, powinieneś również przyjrzeć się wymiarom swojego basenu, a także rodzajowi jego folii basenowej. Jest to bardzo ważne, ponieważ w każdym modelu robota pojawiają się cechy i do jakiego typu basenów jest kompatybilny.

Jak widać, musisz zwrócić szczególną uwagę na wszystkie te czynniki, aby wybrać najbardziej odpowiedniego robota do swojego basenu.

Jeśli skupiamy się na robotach czyszczących, już powiedzieliśmy, że istnieją różne typy robotów. Te najbardziej podstawowe zwykle czyszczą tylko dno basenu, a nawet mogą sięgać do środka basenu.

Ale są też roboty, które czyszczą ściany i są takie, które również docierają do linii wodnej. Ta część basenu jest bardzo ważna, także trzeba ją dobrze wyczyścić, ponieważ cząsteczki tłuszczu z produktów oleistych, takich jak używane między innymi kremy do opalania, mają tendencję do osadzania się.

Roboty czyszczące baseny stały się również niezbędne do czyszczenia dużych basenów, takich jak publiczne lub olimpijskie.

W tym drugim przypadku jest tak samo jak w basenach prywatnych, w zależności od wielkości tych basenów i ilości posiadanej wody będą mogli wybierać z szerokiej gamy konkretnych robotów do czyszczenia dużych basenów.

Niektóre z ulubionych marek klientów robotów do czyszczenia basenu, to Dolphin, Gre, Maytronics, Hayward, Astralpool lub Zodiac. Każda z tych marek ma różne typy robotów do czyszczenia basenu, które mają różne typy systemów, programów, mocy, silników i innych cech.

Logicznie rzecz biorąc, musisz wybrać najbardziej odpowiedni dla swojego basenu, ponieważ masz roboty do basenów do 60 m², a także znajdziesz roboty do basenów do 165 m² lub 50 metrów długości. Jak widać rodzajów i opcji jest wiele, dlatego bardzo ważne jest uwzględnienie długości basenu, szerokości i objętości, aby kabel i moc robota były odpowiednie.

Niektóre roboty mają wózek transportowy i pilota, co znacznie ułatwia korzystanie z nich.

Jak robot czyści dno basenu

System czyszczenia, który posiadają te roboty czyszczące, jest dość prosty. W dolnej części mają wałki lub szczotki, w zależności od wybranego modelu, które przechodząc przez całą powierzchnię dna zatrzymują drobinki, w wielu przypadkach zbierając nawet te najdrobniejsze.

Cząstki te przedostają się do robota i pozostają w posiadanym zbiorniku. Gdy robot zakończy wybrany cykl czyszczenia, wystarczy, wyjąć robota z basenu.

Przed całkowitym wyjęciem go z wody należy pozostawić go na krawędzi, aby woda, która mogła się dostać do środka wyleciała. Po tym, po prostu połóż go na ziemi, otwórz pokrywę w miejscu, w którym znajduje się zbiornik, wyjmij go, aby go wyczyścić i odłóż z powrotem.

Kroki, które właśnie wskazaliśmy, są ogólne dla praktycznie każdego typu robota, chociaż prawdą jest, że w niektórych modelach z wyższej półki można znaleźć bardziej szczegółowe funkcje.

Dlatego bardzo ważne jest, jak zalecaliśmy w innych artykułach, abyś zawsze czytał instrukcje dołączone do robota, ponieważ w ten sposób będziesz doskonale wiedział, jakie kroki należy wykonać, aby czyszczenie Twojego basenu zakończyło się sukcesem