BASENY Z TWORZYWA

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem basenu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę różne czynniki:

Po pierwsze budżet, który posiadasz, ponieważ w zależności od tego, możesz swój idealny rodzaj basenu. Po drugie bardzo ważna jest również wiedza o dostępnej przestrzeni do umieszczenia basenu i wreszcie, czy chcesz go wkopać, czy nie.

Gdy już będzie wszystko jasne, nadejdzie czas, na wybranie rodzaju basenu, który zamierzasz kupić.

Chociaż są różne opcje i wszystkie są dobre, jedną z najpopularniejszych są te znane jako baseny prefabrykowane, czyli są to baseny, które otrzymujesz w domu w stanie zdemontowanym i z całym niezbędnym wyposażeniem, aby w ciągu kilku godzin, był on gotowy do użytku.

Tego typu prefabrykowane baseny sprawiają, że koszt jest znacznie mniejszy niż wykonanie projektu od podstaw i zaprojektowanie basenu według własnych upodobań.

A jeśli martwisz się, czy znajdziesz basen, który Ci się podoba i będzie zgodny z Twoimi potrzebami, nie martw się, ponieważ w dzisiejszych czasach istnieje wiele modeli zarówno w kształtach, jak i rozmiarach, więc na pewno, znajdziesz basen swoich marzeń.

Jeśli wykonałeś już jakieś poszukiwania, będziesz mógł zweryfikować, że istnieje wielu producentów tego typu basenów. Możesz znaleźć modele ze stali, drewna lub innego rodzaju materiałów, takich jak kompozyt. Jeśli proponowane alternatywy mieszczą się w twoich upodobaniach, to mówimy o basenach Gre.

Chociaż w przypadku prefabrykowanych basenów stalowych znajdziesz również innych producentów, takich jak między innymi baseny Toi lub baseny Azuro.

BASEN GRE ATLANTIS 460X132 KITPR458
BASEN GRE ATLANTIS 610X375X132 KITPROV618
BASEN GRE ATLANTIS 915X470X132 KITPROV918

Rodzaje basenów z tworzywa

Stalowe baseny z tworzywa mają różne wysokości, od 90 cm wysokości do 132 cm w przypadku konstrukcji stalowej. Do wyboru są również baseny o okrągłym kształcie lub baseny o owalnym kształcie, z przyporami lub, bez które są nogami znajdującymi się po bokach basenów owalnych.

Każdy wybrany model posiada wszystkie niezbędne urządzenia do późniejszej eksploatacji basenu, takie jak drabinka, filtr i folię basenową.

Baseny stalowe Gre mają również specyficzne modele do wkopanie, więc jeśli szukasz czegoś takiego, powinieneś zdecydować się na jeden z nich, ponieważ są one bardziej wzmocnione w konstrukcji, a także w pozostałych elementach, które mu towarzyszą.

W przypadku basenów z konstrukcją drewnianą producent Gre posiada ofertę basenów Sunbay, która ma różne modele wielkości i wysokości. Praktycznie wszystkie z nich są w pełni wyposażone w folie basenową, system filtracji i drabinke, które również z zewnątrz są wykonane z drewna, kontynuując tę ​​samą linię rustykalną.

W przypadku modeli drewnianych Gre należy również wziąć pod uwagę sposób ich montażu, ponieważ możliwości są różne, na przykład mocowanie klinami, które są przykręcane, belki, które należy zakopać lub są też modele, które nie wymagają żadnego z powyższych.

W zdecydowanej większości będziesz też musiał wykonać wylewkę betonową. Dlatego bardzo ważne jest, abyś wybierając któryś z tych modeli dobrze się poinformował o opcjach montażu.

Na koniec w tej sekcji porozmawiamy o basenach Gre Kompozytowych, które podobnie jak baseny drewniane mają różne systemy mocowania do podłoża. Dlatego też niezbędnym wymogiem jest, aby przed wyborem którejkolwiek z nich wziąć pod uwagę wszystko, o czym mowa powyżej.

Wyposażenie basenów z tworzywa

Baseny z tworzywa posiadją wszystko, co niezbędne do działania po zainstalowaniu. Podstawowe wyposażenie można również uzupełnić innymi dodatkowymi akcesoriami, takimi jak m.in. oświetlenie, wodospady czy pompa ciepła.

System filtracji, jaki posiadają tego typu baseny, może być różny może zawierać filtr kartuszowy lub filtr piaskowy. Będzie to zależeć od modelu i wielkości basenu. Ponadto ten system filtracji obejmuje również skimmer, a także niezbędne węże i piasek w przypadku filtra piaskowego.

Kolejnym elementem basenów z tworzywa i jego wyposażenia są drabinki, które w zależności od wysokości basenu będą większe lub mniejsze. Wszystkie modele producenta Gre posiadają drabinki ze stali nierdzewnej, które są uzupełniane drabinką na zewnątrz z drewna lub kompozytu w zależnie od typu basenów.

Również w stalowych basenach z tworzywa drabinki można usunąć, ponieważ nie są one nigdzie przykręcone. Inaczej jest w przypadku basenów kompozytowych, drewnianych lub zakopanych, ponieważ schody muszą być przykręcone gdzieś w konstrukcji basenu lub ścianie w zależności od wybranego modelu.

Wnętrze basenu wykonane jest z PVC, które w zależności od wielkości i rodzaju basenu, który wybierzesz, będzie grubsze lub cieńsze. W każdym razie jego instalacja nie jest stosunkowo skomplikowana, ponieważ kroki, które należy wykonać dla każdego z modeli, są określone w instrukcji producenta.

Konserwacja i funkcjonowanie basenów z tworzywa

Teraz skupiamy się na funkcjonowaniu i konserwacji basenów z tworzywa.

Po złożeniu, konserwacja, której będą potrzebować, polega na codziennym czyszczeniu przez system filtracji, czyszczeniu co kilka dni za pomocą odkurzacza lub urządzenia do czyszczenia basenu i uzdatniania wody.

Filtr służy do czyszczenia wody i powinien być używany codziennie, gdy basen jest stale używany, np. w lecie. Zimą system filtracji można pozostawić odłączony i wodę zimować specjalnym produktem do tego celu. Chociaż możesz również włączać filtr co kilka dni i kontynuować system uzdatniania wody jak latem.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, co kilka dni zaleca się uruchomienie odkurzacza lub urządzenia do czyszczenia basenu, aby usunąć wszystkie cząsteczki, które pozostają na dnie basenu.

W zależności od posiadanego modelu basenu możesz mieć różne modele odkurzaczy, ponieważ nie wszystkie są kompatybilne z wszystkimi filtrami. Dzieje się tak, ponieważ filtr kartuszowy lub filtr piaskowy mają różne moce. W razie wątpliwości zawsze warto zapoznać się z instrukcją producenta basenu lub sklepem specjalizującym się w basenach.

W przypadku uzdatniania wody basenowej należy stosować produkty chemiczne o różnym działaniu, aby w jednym produkcie mieć wszystko, czego woda będzie potrzebować.

Ponadto co kilka dni należy również sprawdzać zarówno poziom chloru, jak i pH, aby uniknąć ewentualnych reakcji na skórze, oczach lub błonach śluzowych. W tym celu istnieją urządzenia kontrolujące tego typu poziomy zwane analizatorami pH i chloru.

Zaleca się również, nałożyć pokrywę na basen w momentach, kiedy się z niego nie korzysta. Są pokrywy letnie lub izotermiczne, a także pokrywy zimowe. Tego typu produkty są bardzo przydatne do utrzymania czystości wody.

Wszystko, o czym do tej pory rozmawialiśmy, to wyposażenie i podstawowa konserwacja basenu, ale są też różne akcesoria, które możesz umieścić w swoim basenie, które go uzupełniają.

Niektóre z nich to chlorator soli do używania soli i uzyskiwania chloru w naturalny sposób zamiast produktu chemicznego, pompa ciepła która utrzymuje pożądaną temperaturę wody lub żarówki.