DREWNIANE BASENY CZĘŚCIOWO WKOPANE

Baseny drewniane są jednymi z najbardziej eleganckich basenów, jakie można znaleźć obecnie na rynku. Idealnie nadają się do każdego rodzaju ogrodu lub terenu, ponieważ zapewniają rustykalny, ale bardzo wyrafinowany design w miejscu, w którym zostaną zainstalowane. Z tego powodu są jednym z ulubionych typów basenów ostatnich lat.

Jeśli chodzi o cech tych basenów warto wymienić, że ich konstrukcja jest bardzo odporna na upływ czasu, dzięki czemu ich trwałość jest bardzo wysoka w porównaniu z innymi rodzajami materiałów.

To także super wyposażone baseny o niezwykłych właściwościach. A gdyby tego było mało, można je zainstalować na powierzchni, ale można je również wkopać lub częściowo wkopać.

Skupimy się na przedstawieniu tej ostatnie metody instalacji, czyli drewniane baseny częściowo wkopane, abyście mogli sprawdzić właściwości i sposób ich zainstalowania w swoim domu.

BASEN DREWNIANY GRE SUNBAY ANANAS 790210
BASEN DREWNIANY GRE SUNBAY EVORA 790206
BASEN DREWNIANY GRE SUNBAY MINT 788032

Drewniane baseny częściowo wkopany są najpopularniejszą opcją

Jak już wspomnieliśmy, w ciągu ostatnich kilku sezonów częściowo wkopane baseny drewniane znajdują się na najwyższych pozycjach wśród modeli najbardziej pożądanych przez konsumentów, chociaż inwestycja jest większa niż w przypadku basenów rurowych lub stalowych.

Zobaczmy, dlaczego tak jest.

Z jednej strony jakość desek jest wyjątkowa. Jeśli przyjrzymy się różnym markom na rynku, jedną z tych, która wyróżnia się najbardziej i jest produkowana w Hiszpanii, jest marka Gre, która oferuje gamę częściowo wkopanych drewnianych basenów Sunbay.

Do produkcji tych basenów używają drewna z francuskiej sosny zwyczajnej, która jest poddawana specjalnej obróbce zwanej „IV autoklawem”, która chroni drewno przez pierwszy rok od jego zainstalowania bez potrzeby jakiejkolwiek konserwacji.

Największą zaletą tych basenów jest to, że są dostępne w wielu rozmiarach i można je dostosować do prawie każdej przestrzeni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Są małe drewniane baseny, które są idealne dla dzieci, ale można też znaleźć baseny o długości ponad 10 metrów, więc jak można zauważyć katalog jest bardzo szeroki.

Oprócz rozmiarów basenów można również znaleźć różne kształty. Na rynku basenowym zobaczysz między innymi modele prostokątne, owalne, kwadratowe lub sześciokątne, dzięki czemu możesz również wybrać format, który najbardziej Cię interesuje, o ile dopasuje się do dostępnej przestrzeni w twoim ogrodzie.

Pamiętaj, że zawsze będziesz potrzebować większej przestrzeni do zainstalowania basenu, więc nie możesz kierować się tylko wymiarami basenu, ale także musisz sprawdzić jaka przestrzeń jest potrzebna.

Jeśli do tego wszystkiego dodamy, że te basenu posiadają również bardzo kompletne wyposażenie, w tym wykończenia ze stali nierdzewnej w większości modeli. Całość tych elementów sprawia, że częściowo wkopane drewniane baseny znajdują się wśród ulubionych modeli.

Jak zainstalować częściowo wkopane drewniane baseny?

Drewniane baseny mają pewne wymagania dotyczące ich instalacji, które będą zależeć od posiadanego systemu mocowania. Rozmiar i kształt basenu określają rodzaj instalacji, której będziesz potrzebować.

W przypadku basenów drewnianych Sunbay są modele, które posiadają stalowe kliny, które są przykręcane do betonowej podstawy. Znajdziesz również baseny, które nie potrzebują dodatkowych instalacji i są umieszczane bezpośrednio na betonowej podstawie lub ziemi bez konieczności przykręcania.

Są też inne baseny, które mają belki, które trzeba zakopać. Jak widać, jest wiele możliwości instalacji, dlatego bardzo ważne jest, wzięcie pod uwagę rodzaju instalacji przed podjęciem decyzji o kupnie jednego lub drugiego modelu.

Jak już wcześniej skomentowaliśmy, te drewniane baseny mogą być instalowane nad ziemią, wkopane lub częściowo wkopane.

Jeśli chcesz częściowo wkopać drewniany basen, musisz najpierw mieć specjalny drewniany ochraniacz, aby chronić część konstrukcji basenu, która zostanie zakopana i będzie miała kontakt z ziemią.

Proces montażu różni się od tego w przypadku basenów stalowych i wymaga większej liczby kroków, dlatego bardzo ważne jest, aby przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności dokładnie przeczytać instrukcje, które będą wysłane wraz z basenem i mieć wszystko co potrzebne do instalacji pod ręką.

Większość modeli potrzebuje betonowej wylewki o określonych właściwościach i środkach, a także system odwadniający zarówno pod basenem, jak i wokół niego. Ponieważ jest to zwykle bardziej złożony proces, zalecamy zatrudnienia do niego profesjonalistę.

Po złożeniu basenu będziesz mógł cieszyć się bardzo eleganckim basenem przez wiele lat, tworząc  niesamowitą atmosferę.

Wyposażenie częściowo wkopanych basenów drewnianych

Jedną z najważniejszych części tego typu basenów jest folia basenowa. Częściowo wkopane drewniane baseny Sunbay są wyposażone w wysokiej jakości folię wykonaną z PVC o grubości, która różni się w zależności od modelu, ale może wynosić 50/100, 60/100 i 75/100. Można ją bardzo łatwo założyć dzięki temu, że zawiera element mocowania w drewnie.

 

Skupiając się teraz na drabinkach, są modele Sunbay, które tego nie posiadają tego wyposażenia, ponieważ nie są bardzo wysokie i są głównie rekomendowane dla dzieci lub małe przestrzenie.

Teraz, w pozostałych modelach, które je posiada marka, znajdziesz drabinkę na zewnątrz, która również jest wykonana z drewna, które kontynuuje rustykalny i elegancki design.

Wewnątrz masz drabinkę wykonaną ze stali nierdzewnej, która jest przykręcana do profili znajdujących się w górnej części basenu, również są wykonane z drewna.

Jeśli chodzi o system filtracji w częściowo wkopanych drewnianych basenach Sunbay Gre, składa się on ze skimmera, węży i ​​filtra. Montaż całego systemu filtracji wcale nie jest skomplikowany.

 

Wreszcie, baseny te są również wyposażone w matę pod basen chroniącą dno, ale także we wszystkich modelach, z wyjątkiem 2 lub 3 najmniejszych modeli, również do wyposażenia wchodzi poliestrowa mata ścienna.

Utrzymanie częściowo wkopanych basenów drewnianych

Gdy basen jest w pełni zainstalowany i już można go używać, musi być on odpowiednio konserwowany, tak samo jak w przypadku basenów stalowych lub każdego innego rodzaju basenu.

Woda musi być oczyszczona za pomocą filtra, a także uzdatniona środkami chemicznymi, które można umieścić w pływającym dozowniku, jeśli są w tabletkach.

Zalecamy również czyszczenie dna basenu odkurzaczem do basenu, ręcznym lub automatycznym. Alternatywą dla odkurzaczy do basenów są roboty, które w kilka godzin same czyszczą dno basenu, są nawet modele, które również wspinają się po ścianach i czyszczą brud, który tam się kumuluje.

Jeśli basen nie jest używany przez kilka godzin, a nawet dni, zawsze zaleca się założenie na niego pokrywy, aby woda nie wypełniła się owadami lub liśćmi.

Dzięki tym podstawowym wymogom utrzymania basenu będziesz mógł mieć w swoim domu przestrzeń do relaksu i przyjemności.