BASENY KOMPOZYTOWE

Jeśli chcesz postawić w swoim ogrodzie trwały i elegancki basen, który również nie wymaga wielkich wysiłków, jeśli chodzi o jego utrzymanie, musisz zapoznać się z różnymi opcjami dostępnymi na rynku, aby móc ocenić, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i Twojej rodzinie. Dziś chcemy porozmawiać o jednym z modeli basenów, które zrewolucjonizowały rynek w ostatnich latach: Baseny Kompozytowe.

Są to baseny, które w swojej konstrukcji praktycznie nie wymagają konserwacji dzięki swojemu składowi, mieszance drewna, żywicy i innych elementów, które czynią je praktycznie niezniszczalnymi. Są również bardzo eleganckie i dzięki swojemu drewnopodobnemu wyglądowi doskonale sprawdzą się w każdej przestrzeni, w której będziesz chciał je umieścić.

Dzięki posiadaniu basenu o tych cechach w domu, możesz mieć idealną przestrzeń w swoim ogrodzie, ponieważ baseny kompozytowe zapewniają dotyk wyrafinowania, którego szukasz, bez konieczności szukania innych rodzajów basenów, ponieważ są super wyposażone i kompletne.

BASEN KOMPOZYTOWY GRE 410X124 KPCO41
BASEN KOMPOZYTOWY GRE 664X386X124 KPCOV66
BASEN KOMPOZYTOWY GRE 804X386X124 KPCOV80

Rodzaje basenów kompozytowych

Obecnie producentem numerem jeden w tym rodzaju basenów jest firma Gre, która posiada własną gamę basenów Kompozytowych Gre. Jeśli zajrzysz do jego katalogu, zobaczysz, że ma modele dostosowane do małych przestrzeni w formacie prostokątnym 326x186x96 cm lub w kwadracie o wymiarach 326x326x96 cm, ale także duże owalne formaty o długości ponad ośmiu metrów.

W każdym modelu znajdziesz te same cechy i niezrównaną cenę. Po pierwsze dlatego, że są to baseny wyprodukowane, aby służyć przez wiele lat bez konserwacji, ponieważ ich skład jest odporny na wilgoć i atak owadów. Z drugiej strony jego kompletne wyposażenie sprawia, że ​​w jednym produkcie masz wszystko, czego potrzebujesz.

Wreszcie są to baseny, które można zamontować na powierzchni, ale można je również częściowo wkopać lub całkowicie wkopać.

Wyposażenie basenu kompozytowego

Jeśli spojrzymy na baseny Kompozytowe Gre, zobaczymy, że wszystkie mają drabinkę na zewnątrz z tego samego materiału co konstrukcja, aby zachować rustykalną i elegancką estetykę. Do wnętrza te modele mają drabinkę wykonaną ze stali nierdzewnej.

Z drugiej strony baseny te mają pionowe profile aluminiowe, które dodatkowo wzmacniają konstrukcję, a także nadają jej bardziej luksusowy wygląd. Również w górnej części posiada tego typu profile w narożach.

Jeśli mówimy o tak zwanym pojemniku basenowym, gdzie będzie woda, to jest ono wykonane z wysokiej jakości i odpornego PVC, które mocuje się do basenu dzięki profilowi, aby móc je łatwo zdjąć i założyć, gdy trzeba je wymienić.

Te modele zawierają matę pod basen, która zostanie umieszczona przed jej montażem, w ten sposób dolna część jest również chroniona.

Na koniec baseny kompozytowe mają system filtracji składający się z węży, skimmera, zaworu zwrotnego i filtra piaskowego, oczywiście z piaskiem, którego potrzebujesz.

Przy całym wyżej wymienionym sprzęcie, który jest bardzo kompletny, te baseny stają się jedną z najlepszych opcji do kupienia i postawienia w naszym ogrodzie.

Jak zmontować basen kompozytowy

Teraz powiemy Ci, jak zainstalować basen kompozytowy Gre. Powinieneś wiedzieć, że podobnie jak inne rodzaje basenów, zawsze będą potrzebować trochę więcej miejsca, aby montaż był wykonany dokładnie. Aby wiedzieć, który model pasuje do dostępnej przestrzeni, zawsze spójrz na przestrzeń, której potrzebujesz, zgodnie z instrukcjami producenta, dzięki czemu nie będziesz mieć niespodzianek podczas montażu.

Gdy ten punkt będzie jasny, najpierw skupimy się na zmontowaniu uchwytów, które posiada nasz basen, ponieważ nie wszystkie mają ten sam system.

W tym celu musimy rozróżnić różne ich formy. Z jednej strony są baseny ośmiokątne, które nie wymagają skomplikowanej instalacji, ponieważ nie są przykręcane do podłoża ani nie potrzebują betonowej wylewki, choć warto ją zrobić.

Z drugiej strony istnieją baseny kwadratowe lub prostokątne, w których betonowa wylewka jest obowiązkowa. Baseny są przykręcone do platformy za pomocą metalowych klinów, znanych również jako Sabot.

Owalne baseny kompozytowe mogą mieć dwa systemy mocowania. Jedna z nich znana jest jako Omega, czyli belki, które należy zakopać. Jeśli chodzi o betonową wylewkę, nie jest to obowiązkowe, ale producent Gre zaleca, aby to zrobić.

Drugim systemem mocowania basenu jest tzw. System IPE. System ten składa się z metalowych belek, które również są zakopane, a ponadto należy wykonać betonową platformę.

Gdy już wiesz, który z tych modeli wybrać, montaż konstrukcji oraz pozostałych elementów basenu jest nieco łatwiejszy, ponieważ ściana składa się z kilku paneli. Należy je montować obok siebie zgodnie z instrukcją producenta przy użyciu profili pionowych.

Następnie instalują się dalsze akcesoria, jak wyjaśniono w instrukcji producenta.

Utrzymanie basenu kompozytowego

Jak wspomnieliśmy na początku, konstrukcja tego typu basenu nie wymaga specjalnej pielęgnacji ani konserwacji. Więc to, co jest potrzebne, aby móc cieszyć się nim od pierwszego dnia, to woda aby go napełnić.

W tym celu zawsze zaleca się posiadanie pokrywy zakrywającej powierzchnię wody albo pokrywe izotermiczną na lato, np. pokrywa zimowa, gdy nie będzie już używany w najzimniejszym sezonie lub przez dłuższy okres czasu. Pomaga to w utrzymaniu wody w basenie bez liści lub owadów, które unoszą się na powierzchni. W każdym razie, jeśli coś spadnie, gdy pokrywa nie jest założona, wystarczy użyć łapacza liści i za chwilę znów będzie bez czysty.

W tym celu uzdatnianie wody w basenie musi odbywać się za pomocą specjalnych środków chemicznych, bez względu na to, w jakim formacie są one kupowane. Ponadto konieczne jest przestrzeganie instrukcji marki produktu chemicznego, aby używać go prawidłowo i nie mieć żadnych nieszczęść.

Konieczne jest również posiadanie pod ręką analizatora chloru i pH, aby kontrolować ich poziomy. Proces ten można wykonać raz w tygodniu i regulować je, w przypadku, gdy nie mieszczą się w metrykach wskazanych w analizatorze.

Oprócz wszystkich powyższych, należy codziennie włączać filtr, przez wskazany przez producenta czas, aby woda była czysta. Podobnie, od czasu do czasu konieczne jest użycie odkurzacza do basenu, aby dno basenu było również czyste.

W związku z odkurzaczami na rynku dostępne są różne typy odkurzaczy do basenów: ręczne, automatyczne, zasilane bateryjnie lub roboty. Wybierz, ten który najbardziej dopasowuje się do modelu, twojego modelu, ponieważ zależnie od posiadanego filtra, możesz wybrać tę lub inną opcję, z wyjątkiem odkurzaczy zasilanych bateryjnie lub robotów, które są niezależne i nie trzeba je podłączać do wlotu skimmera.