STALOWE BASENY WKOPYWANE

Jeśli chcesz zainstalować basen wkopywany w swoim ogrodzie, jest to idealny moment, aby zadać sobie pytanie, który z nich może najlepiej dostosować się do twojego budżetu i preferencji. Istnieje wiele różnych modeli oraz materiałów, dlatego należy zapoznać się z każdym, aby wybór był właściwy. Niezależnie od modelu, który wybierzesz, musisz pamiętać, że prace budowlane muszą być wykonane, więc oprócz basenu i jego wyposażenia będzie potrzebować niezbędnych materiałów i maszyn do realizacji tych prac.

Spośród wszystkich dostępnych na rynku opcji, jedną z najpopularniejszych w ostatnich dekadach są baseny o konstrukcji stalowej.

Stalowe baseny wkopywane to doskonały wybór a powodów jest wiele. Przede wszystkim ze względu na ich jakość, ponieważ są to baseny o konstrukcji stalowej, czyli z blachy walcowanej na zimno poddanej różnym obróbkom i o grubości większej niż baseny powierzchniowe, co czyni je prawdziwie wszechstronnymi. Z drugiej strony, jeśli chodzi o cenę, są to tańsze baseny, jeśli porównamy je do budowlanych, ale o bardzo wysokiej jakości.

Ale to nie wszystko, ponieważ stalowe baseny wkopywane są zwykle w pełni wyposażone we wszystko, czego będziesz potrzebować po zainstalowaniu go, np. filtr lub drabinka między innymi. Obecnie wiodącą marką na rynku europejskim pod względem tych modeli jest producent basenów Gre, jeśli chodzi o produkcję tych basenów ma ona miejsce w Hiszpanii skąd pochodzi ta firma.

BASEN GRE WKOPYWANY MADAGASKAR KPE4259
BASEN GRE WKOPYWANY MADAGASKAR KPEOV5059
BASEN GRE WKOPYWANY MADAGASKAR KPEOV9159

Sprzęt do stalowych basenów wkopywanych

Jednym z najważniejszych elementów basenu, jeśli chodzi o jego utrzymanie jest system filtracji, który odpowiada za oczyszczanie wody. Zazwyczaj, ponieważ te modele będą wkopywane, zestaw filtracyjny składa się z filtra piaskowego o dużej pojemności, a także wymaganych węży i ​​skimmera. Ponadto musisz wiedzieć, że zarówno filtr, jak i pozostałe elementy muszą być zawsze w idealnym stanie, aby działał zgodnie z potrzebami basenu.

W przypadku basenów wkopywanych Gre, ich modele mają filtr 10 m3/godz., a także piasek, który jest do tego potrzebny. Przyłącza do basenu są wykonane z półsztywnych węży, ponieważ są wkopane, dzięki czemu mają większą trwałość i odporność. Ten wąż jest podłączony do basenu przez skimmer, jak wspomnieliśmy, który również znajduje się w wyposażeniu.

Aby móc wejść i wyjść z basenu, konieczne jest posiadanie drabinki, która jest zwykle wykonana ze stali nierdzewnej. U nas znajdziesz różne modele drabinek do basenów wkopywanych z najszerszymi stopniami lub poręczy o bardziej przystępnym i bezpieczniejszym projekcie. Ten rodzaj drabinki nie jest podparty na dnie basenu, ale na ścianie, aby powłoka nie uległa uszkodzeniu. Aby zapewnić idealne zamocowanie, przykręć poręcz drabinki do ściany, która wznosi się wokół basenu

Innym z podstawowych elementów basenu stalowego jest folia basenowa, czyli miejsce, w którym utrzymuje się wodę basenową. Ta folia basenowa wykonana jest z bardzo wytrzymałego i grubego PVC z obróbką opóźniającą jej starzenie. Całe to połączenie czynników sprawia, że ​​folie basenowe tego typu basenu mogą służyć przez wiele nienagannych lat. Kolejną zaletą jest to, że jego umieszczenie jest stosunkowo proste, ponieważ jest mocowane na profilu PCV, który jest umieszczony na ścianie basenu, co ułatwia jego wymianę w razie potrzeby.

Wyposażenie stalowych wkopywanych basenów Gre zawiera również poliestrową matę pod basen, która jest umieszczana przed montażem basenu i w ten sposób chroni ona dno basenu.

Jak widać, wszystkie wskazane przez nas akcesoria, które znajdują w pakiecie stalowych basenów wkopywanych Gre, są niezbędne i jakościowe.

Ale oprócz wszystkich powyższych, możesz również umieścić w basenie reflektory, które są akcesoriami, które można kupić osobno, ale należy je zainstalować, gdy basen jest montowany, gdy jest zakopany i otacza go ściana. Zwróć na to uwagę, jeśli jesteś zainteresowany zainstalowaniem oświetlenia w basenie.

Jak wkopać stalowy basen?

Oprócz sprzętu ważne jest również, poinformowanie się jakie kroki trzeba podjąć, aby wkopać stalowy basen Gre o tych cechach, ponieważ wymaga to prac budowlanych, jak wspomnieliśmy wcześniej. Zaleca się, aby proces ten był wykonywany przez profesjonalistów, aby wynik był doskonały.

Podsumujemy w prosty sposób na czym polega ten proces:

  • Pierwszą rzeczą, którą trzeba wykonać jest wykop, ponieważ trzeba usunąć ziemię, aby zrobić miejsce do wkopania basenu. W specyfikacjach instrukcji dla każdego modelu pojawiają się wszystkie wymiary i przestrzenie, których będziesz potrzebować, ponieważ wykop zawsze będzie nieco większy niż rozmiar wybranego basenu, aby można go było bez trudu obrobić. Nie martw się, że po zakończeniu instalacji cała ta nadwyżka przestrzeni zostanie ponownie zasypana ziemią.
  • Kolejnym krokiem jest wykonanie betonowej wylewki, aby przestrzeń, w której zostanie umieszczony basen, był dużo bardziej wytrzymały. Podobnie jak powyżej, w instrukcji montażu basenu wskazane są właściwości betonu, a także jego rozmiar.
  • Następnie, w przypadku, owalnego kształtu basenu, ściany boczne muszą zostać wzmocnione, czyli prosta część ściany, która działa dla niego jako podpory, musi zostać wzmocniona betonowymi murkami. W przypadku, okrągłego kształtu basenu, ten krok nie jest wykonywany teraz, ale pod koniec jego instalacji.
  • Po wykonaniu powyższych czynności nadszedł czas na montaż basenu, a także całego wyposażenia w komplecie i na koniec murek musi być wykonany w pozostałej części basenu, w przypadku owalnych basenów lub całość murku musi być wykonana, jeśli basen jest okrągły.

Utrzymanie stalowego basenu wkopywanego

Teraz, gdy basen jest już całkowicie zainstalowany, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak powinna wyglądać jego konserwacja. Baseny stalowe o dużej powierzchni wymagają w zasadzie umieszczenia filtra w celu oczyszczenia wody i co kilka dni uruchomienia robota czyszczącego basen lub robota czyszczącego dno, aby zebrać cząsteczki, które pozostają na dnie basenu.

Chemikalia utrzymują wodę w idealnym stanie. Istnieje wiele rodzajów chemii do uzdatniania wody basenowej: płyn, tabletki, granulat … w przypadku tabletek są one zazwyczaj umieszczane w pływającym dozowniku. Raz w tygodniu należy wykonać pomiar, aby wiedzieć, czy chlor i pH są regulowane, ponieważ jeśli tak nie jest, należy użyć niezbędnych produktów, aby to osiągnąć.

Wskazane jest również założenie pokrywy, gdy basen nie jest używany, ponieważ w ten sposób zaoszczędzimy na chemii i czyszczeniu. Jeśli na powierzchni znajdują się liście lub owady, należy użyć łapacza liści.