BASENY BETONOWE

Jeśli chodzi o zastanowienie się nad tym, jaki rodzaj basenów powinien być zainstalowany w domu, idealnym rozwiązaniem jest obejrzenie wszystkich opcji w oparciu o budżet, który masz i cechy, których szukasz w nim. Jeśli chcesz mieć basen na wiele lat, istnieją alternatywy, które są bardzo dobrze przygotowane i charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Mówimy w tym przypadku o Basenach Betonowych.

W tym sensie znajdziemy z jednej strony potocznie nazywane baseny konstrukcyjne, które są niczym innym jak basenami wykonanymi z betonu o bardzo różnych wykończeniach dostosowanych do potrzeb klienta, lub są też kanadyjskie baseny z wzmocnionego betony, które również są świetną opcją.

W tym drugim przypadku nie są to baseny, które można wykonać według upodobań każdego klienta, ale jest kilka modeli, rozmiarów i naprawdę wszędzie wyglądają bardzo dobrze. Beton użyty do produkcji tych basenów jest zbrojony, ponieważ jest bardzo wytrzymałym materiałem dzięki składowi stalowych prętów lub siatek i elektrospawaniu.

Jeśli szukałeś informacji na temat tych basenów kanadyjskich, będziesz mógł zweryfikować, że producentem numer jeden jest marka Naturalis.

PISCINA NATURALIS RECTANGULAR 467X324 CM
PISCINA NATURALIS RECTANGULAR 609X324 CM
PISCINA NATURALIS RECTANGULAR 750X324 CM

Czym są kanadyjskie baseny betonowe

Baseny betonowe Naturalis to baseny kanadyjskie, które w ostatnich latach zrewolucjonizowały rynek, ponieważ zawierają wszystko, to co jest potrzebne do ich instalacji, a nie są budowane od podstaw.

Oznacza to, że w domu otrzymuje się kilka palet z kompletnym wyposażeniem, z konstrukcją która ma wykończenie przypominające drewno, więc po jej zainstalowaniu wydaje się, że jest to drewniany basen. Posiada on wiele zalet, ale jedną z najważniejszych jest to że jest to bardzo trwały basen, ponieważ nie gnije.

Jest również bardzo wytrzymały, a przy tym ekologiczny i bardzo elegancki pod względem estetycznym.

Marka Naturalis z RP Industries zdołała stworzyć innowacyjne i ekologiczne baseny, które stają się bardzo ciekawą opcją, jeśli chcesz mieć bardziej ekonomiczny basen budowlany, ale ze wszystkimi funkcjami najnowszej generacji.

Jak już wspomnieliśmy, mając konstrukcję i krawędź wzmocnionego betonu, baseny te nie wymagają konserwacji, nie gniją i są bardzo odporne na niskie temperatury, nawet lód. Ostateczny wygląd tych betonowych basenów kanadyjskich uzyskuje się dzięki barwieniu masy, dzięki czemu wykończenie jest naprawdę bardzo udane. Wygląda tak jak byś posiadał drewniany basen, ale bez konserwacji konstrukcji, której zwykle potrzebują.

Marka posiada również kilka modeli basenów o dziesięciokątnych lub prostokątnych kształtach, które można dopasować do niemal każdej przestrzeni. Najmniejszy model ma wymiary 467x 324 cm na zewnątrz i ma dwie opcje wysokości, mogąc wybrać pomiędzy 128 cm a 140 cm. Największy model ma wymiary 750×324 cm i ma również te same opcje wysokości. Jest również znacznie bardziej wzmocniony dzięki wewnętrznym panelom stalowym.

Wyposażenie basenów betonowych Naturalis 

Posiadanie tych basenów jest gwarancją posiadania również wysokiej jakości sprzętu. Wymienimy niektóre z zawartych w nim komponentów:

Zaczynamy od folii basenowej lub linera wykonanej z PVC o grubości 75/100, którą łatwo się montuje dzięki dołączonemu profilowi ​​HUNG.

Kontynuujemy z filtrem dołączonym do basenu, który składa się z ekologicznego filtra kartuszowego. Posiada skimmer filtrujący o wydajności 12m3/h, który posiada również gniazdko do odkurzaczy do basenów. Basen zawiera również dysze impulsowe i pompę 3/4 CV.

Kolejnym elementem dołączonym do zestawu są drabinki. W tym przypadku chodzi o dwie drabinki wykonane ze stali nierdzewnej, jedną na zewnątrz, a drugą do wewnętrznej części basenu.

Aby chronić dno, dołączona jest również geowłókninowa mata pod basen.

Jak zamontować kanadyjski basen betonowy Naturalis

Jedną bardzo ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że te baseny muszą być częściowo wkopane. Ale nie martw się, ponieważ proces nie jest bardzo skomplikowany i już w 2 dni możesz mieć gotowy basen betonowy Naturalis.

Najpierw upewnij się jaką przestrzeń będziesz potrzebować, w zależności od wybranego modelu, aby móc wyraźnie określić, w którym obszarze ogrodu zamierzasz go zamontować. Po wybraniu jednego z modeli nadszedł czas, aby rozpocząć jego instalację.

Chociaż proces ten składa się z wielu punktów, które należy skrupulatnie przestrzegać, wyjaśnimy, w jaki sposób powinien być zainstalowany, abyś mógł zaplanować wszystko.

Na początek należy wykonać 50 cm wykop i przygotować wylewkę betonową o grubości 10 cm. Po wykonaniu tego procesu montaż musi być wykonany przestrzegając każdy z kroków wskazanych w instrukcji, którą producent wysyła wraz z wybranym modelem basenu i całym zestawem montażowym.

Ściana basenu składa się z kilku podkładów betonowych, które tworzą całą konstrukcję wraz z profilami i podporami, które należy montować krok po kroku, jak wskazano w instrukcji montażu.

Następnie panele ochronne są umieszczane od wewnątrz i profil do folii basenowej, a także części, które potrzebują montażu, takie jak filtr lub dysza wylotowa. Na koniec przystępujemy do układania folii basenowej, ale przed jej montażem należy również nałożyć na spód geowłókninę.

Czas wykonać niezbędne podłączenia do systemu filtracji na zewnątrz basenu.

Po zakończeniu całego tego procesu nadszedł czas, aby zakończyć układanie krawędzi basenu, a także drabinki, zarówno tych znajdujących się wewnątrz, jak i tych, które będą na zewnątrz.

Jak zadbać o betonowy basen

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów basenów, konserwacja wody musi być wykonana prawidłowo, aby cieszyć się basenem jak najdłużej. Należy regularnie sprawdzać pH i poziom chloru, a także sprawdzać, czy konstrukcja jest w idealnym stanie.

Posiadanie odpowiedniego poziomu pH pozwoli uniknąć problemów z podrażnieniami skóry lub oczu. Aby sprawdzić te poziomy, należy użyć zestawu konserwacyjnego dołączonego do basenu.

Do uzdatniania wody można użyć specjalnych produktów które są przeznaczone do basenów z folią basenową, które zwykle mają kilka funkcji w jednym produkcie, takich jak chlor, środek przeciw glonom, stabilizator itp.

Czyszczenie dna basenu należy również przeprowadzać okresowo odpowiednim do wybranego modelu środkiem czyszczącym. Wskazane jest również czyszczenie wkładu skimmera filtra przynajmniej raz w miesiącu oraz po odkurzaniu basenu, jeśli odkurzacz był podłączony do skimmera.

Krótko mówiąc, kupując jeden z tych modeli basenów betonowych Naturalis, możesz mieć bardzo wytrzymały i trwały basen, który ma również zalety jakościowe za stosunkowo niską cenę.